środa, 23 stycznia 2013

Jak się dzisiaj czujesz?


Radość, miłość, nadzieja, ekscytacja, podniecenie. Żal, smutek, zazdrość, rozgoryczenie. Jest mnóstwo nazw na określenie uczuć, ale tak naprawdę istnieją tylko dwa ich rodzaje: poczucie szczęścia oraz poczucie braku szczęścia. Dzięki temu nasz wewnętrzny wskaźnik łatwo i szybko rozpoznaje obecny stan rzeczy i błyskawicznie daje nam sygnał, czy jesteśmy na właściwej drodze do realizacji swoich marzeń.

Jeżeli czujesz się szczęśliwy - świetnie! Pozostajesz w harmonii z tym, co pragniesz przyciągnąć - partnerem życiowym, lepszą pracą, zdrowiem, itp.

Jeżeli nie czujesz się szczęśliwy - musisz coś zmienić.

Pamiętaj jednak, że poczucie braku szczęścia (czyli gniew, żal, smutek, etc.) nie są niczym złym. To wcale nie jest złe, że tak się akurat czujesz. Nie obwiniaj się za to. To tylko znak, znak, że nie jesteś w harmonii ze swoimi pragnieniami.

Chcesz znów być w harmonii? Zrób coś, co poprawia Ci humor. Posłuchaj wesołej piosenki, zacznij śpiewać, pomyśl o swoim pupilu, o jedzeniu, które lubisz, o wakacjach na plaży, o kwitnących kwiatach... Znajdź jak najwięcej takich myśli, które wywołują uśmiech na Twojej twarzy.

Gdy mi jest "źle", oglądam komedie, kabarety lub czytam dowcipy. Zawsze pomaga.

A o tym, jak pomóc sobie jeszcze lepiej, w następnym poście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać