środa, 30 stycznia 2013

Przypierdolić i odpuścić


Czy tylko mnie to dotyczy, czy Ciebie też męczy? Co takiego? Niecierpliwość. I nie chodzi tu o stanie w kolejce na poczcie, czy wyglądanie swojego zamówienia w restauracji. Mówię o czekaniu na efekt swoich działań.

Gdy naciskam na włącznik na ścianie, wiem, że światło zapali się błyskawicznie. O ile prąd płynie w kablach, efekt zawsze będzie ten sam. Ale gdy zaczynam realizować swoje marzenia, nie koniecznie od razu widać jego skutki. Czasem nie widać ich niepokojąco długo. Co wtedy?

Jedno wiem na pewno: jeżeli robię wszystko dobrze, efekt się pojawi w odpowiednim czasie. Jeżeli mogę poprawić coś w swoim działaniu - poprawiam. Wszechświat zrobi za mnie resztę. Wszystko, w co całym sercem wierzę, przyjdzie do mnie. Więc po jaką cholerę, co pięć minut sprawdzam, czy już coś się stało?! :)

Podoba mi się metoda zasłyszana bodajże od mojego brata - "przypierdolić i odpuścić". (Nie jestem szczególną fanką wulgaryzmów, ale w tym wypadu nie ma lepszego słowa.) Jakież to genialne w swojej prostocie! Zdobiłeś wszystko, co mogłeś? Więc teraz odpuść, zajmuj się innymi rzeczami. Zasiałeś ziarno, reszta wydarzy się sama. Wszak trawa rośnie bez względu na to, czy co chwilę sprawdzasz, o ile jest wyższa.


pozytywne myślenie; psychologia pozytywna; endorfiny; endorfina; inspiracje; motywacja; neurolingwistyka; NLP; podświadomość; prawo przyciągania; rozwój osobisty; techniki motywacyjne; motywujące teksty; inspirujące teksty; myśl pozytywni; afirmacja; cytaty; sentencje; złote myśli

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przekażę mu:) trzeba przyznać, że bywa błyskotliwy:) i na pewno jest mądry:)

   Usuń
 2. Otóż Roman Wilhelmi miał zwyczaj pisać na scenariuszach uwagi techniczne odnośnie swojego aktorstwa zawarte w dwóch słowach: "Przypierdolić" i "Odpuścić".

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, i to on pisał w skótach, np. P lub O.
  W istocie, Wilhelmi miał mnóstwo uroku osobistego.
  Tomek P

  OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać