czwartek, 28 lutego 2013

Czego NAPRAWDĘ chcesz?


Joe Vitale miał problemy finansowe. Powiedzieć, że gorzej mu się wiodło albo trafił na "dołek", to zdecydowanie za mało. Przez wiele długich lat żył na skraju ubóstwa. Co więcej, nawet gdy zaczął zmieniać swój sposób myślenia, uczył się Prawa przyciągania i wizualizował, nie do razu forsa do niego lgnęła.
Początkowo Joe nie wiedział, o co chodzi. Co robił nie tak? Przecież stosował wszystkie znane mu metody. Czyżby Prawo przyciągania nie działało? A może nie działało tylko na niego?

Nim Joe stracił wiarę, doznał swoistego olśnienia. Przeanalizował raz jeszcze, co jest dla niego najważniejsze w jego pracy oraz jaki jest jego prawdziwy cel. Okazało się, że w głębi serca największym pragnieniem Vitale'a nie były stosy banknotów, lecz uznanie ludzi; chciał być podziwiany i doceniany. Ilość zer na koncie odgrywała drugorzędną rolę.

Joe zaczął więc afirmować na nowo - tym razem swoje prawdziwe pragnienia. I nagle Wszechświat zaczął się do niego uśmiechać. Ludzie podziwiali i doceniali Vitale'a, a pieniądze pojawiły się jakby mimochodem.

Zastanów się nad tym przez chwilę. Może z Tobą jest podobnie. Może w gruncie rzeczy pragniesz czegoś innego niż papierków z podobiznami królów. Może marzysz o pieniądzach tylko dlatego, że nie wierzysz, iż Twoje prawdziwe pragnienie mogłoby zapewnić Ci dostatnie życie...

Wiele razy przyciągnęłam niespodziewane pieniądze i mój brat zapytał kiedyś, czemu nie spróbuję z kwotami rzędu milionów, czemu nie zagram w totka. "Bo wiem, że to możliwe i wiem też, że to nie dałoby mi szczęścia, a w tej chwili byłoby większym problemem niż radością" odpowiedziałam, będąc w stu procentach pewną każdego z tych słów.


 pozytywne myślenie; psychologia pozytywna; endorfiny; endorfina; inspiracje; motywacja; neurolingwistyka; NLP; podświadomość; prawo przyciągania; rozwój osobisty; techniki motywacyjne; motywujące teksty; inspirujące teksty; myśl pozytywnie; afirmacja; cytaty; sentencje; złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać