środa, 6 lutego 2013

Jak zmienić przekonania


Nie wiem, czy da się zrobić to szybko, ale wiem na pewno, że zmienić się da. Będzie Ci do tego potrzebna kartka z zapisanymi obecnymi przekonaniami, kawałek czystego papieru, coś do pisania i pół godziny wolnego czasu.
To łatwe! Jedyne, co musisz zrobić, to odwrócić każe ze zdań tak, by brzmiało pozytywnie. Np. jeżeli jedno z Twoim przekonań na temat sukcesu brzmiało: "nikt nie lubi ludzi, którzy odnieśli sukces", zmień je na: "ludzie sukcesu są poważani i lubiani". I tak po kolei:)

W pierwszym momencie może Ci się wydawać, że oszukujesz sam siebie. To dobry znak - mózg zauważył, że idzie do niego coś nowego. Mi w takich chwilach pomaga magiczne pytanie: jak bym się czuła, gdybym odniosła sukces i była lubiana i szanowana przez ludzi? Daję sobie na to kilkanaście sekund. Zaczynam czuć się dobrze, albo choć trochę lepiej. Mózg lubi, gdy czujesz się dobrze i chętnie rejestruje to uczucie, wiążąc je z nowym przekonaniem.
Louise Hay radzi natomiast co innego: jeżeli w związku z nowym przekonaniem w Twoim organizmie pojawił się stres, powiedz sobie: "kochany mózgu, dziękuję za przypomnienie, ale to już przeszłość. Od dziś ludzie sukcesu są poważani i lubiani".

Praktyka czyni mistrza - im częściej poprawiasz swoje przekonania, tym lepsze decyzje będziesz podejmować w życiu.


 pozytywne myślenie; psychologia pozytywna; endorfiny; endorfina; inspiracje; motywacja; neurolingwistyka; NLP; podświadomość; prawo przyciągania; rozwój osobisty; techniki motywacyjne; motywujące teksty; inspirujące teksty; myśl pozytywnie; afirmacja; cytaty; sentencje; złote myśli

1 komentarz:

Może Ci się spodobać