środa, 20 lutego 2013

Strefy komfortu


Wszystko, co uważasz, że "wypada" lub "nie wypada", co "można" i co się "powinno", wszystko, gdzie czujesz się bezpieczny, bo to znasz - to są Twoje strefy komfortu. Masz swoją strefę komfortu w pracy, bo przecież nie można powiedzieć szefowi, że jest dupkiem (nawet jeżeli to prawda). Masz strefę komfortu w seksie, bo pewnych rzeczy nie wypada robić. Więcej, masz strefę komfortu wobec samego siebie! Nawet jeżeli non stop siebie krytykujesz, może boisz się to zmienić, bo zmiana równa się nieznane.

Mój kolega od kilku lat pracuje w jednej firmie, gdzie nie najlepiej traktuje się pracowników a mobbing i donosicielstwo jest codziennością. Od kilku lat mówi też, że chce zmienić pracę, lecz jak do tej pory nie poszedł ani na jedną rozmowę kwalifikacyjną. "Jesteś zdolny, zaradny, masz potencjał i doświadczenie, uciekaj stamtąd. Jest tyle lepszych możliwości" powiedziałam mu kiedyś. "Może i tak, ale tu przynajmniej zawsze wiem, co mnie czeka" odparł.

Działania, które podejmujesz w granicach swoich stref komfortu zaprowadziły Cię do miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz. Wniosek z tego prosty - wszystkie Twoje marzenia znajdują się poza tymi strefami. Jeżeli chcesz je zrealizować, musisz zacząć robić coś, czego do tej pory nie robiłeś, czego być może się obawiałeś, co jako nieznane, wywoływało stres.

Podczas babskiego wyjazdu ubiegłego lata moja przyjaciółka - Emilka, wlazła na drzewo pochylone nad strumieniem. Kora była śliska, a woda zbyt płytka, by zamortyzowała ewentualny upadek. Nie popierałam jej nierozsądnych poczynań, więc zapytałam, czemu to robi i czy się nie boi. "Boję się i właśnie dlatego to robię" odpowiedziała.

Jeżeli chcesz mieć coś, czego nigdy nie miałeś, musisz zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś.


 pozytywne myślenie; psychologia pozytywna; endorfiny; endorfina; inspiracje; motywacja; neurolingwistyka; NLP; podświadomość; prawo przyciągania; rozwój osobisty; techniki motywacyjne; motywujące teksty; inspirujące teksty; myśl pozytywnie; afirmacja; cytaty; sentencje; złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać