wtorek, 26 lutego 2013

Wzmocnienie wrażeń


Wczoraj było o dysocjacji, a dziś będzie o asocjacji, czyli o wzmocnieniu wrażeń.

To ćwiczenie jest bardzo pomocne, gdy wizualizujemy nasz cel, moment spełnienia marzeń, czas chwały:) Dzięki jego praktyce nauczysz się osiągać stany ekscytacji i ciarek w brzuchu, bez ruszania się z fotela:)

Wykonaj po kolei wszystkie kroki. Jeżeli końcowy efekt Cię nie satysfakcjonuje, spokojnie powtórz ćwiczenie.

1. Wyobraź sobie moment, gdy spełniają się Twoje marzenia. Oceń poziom swoich odczuć w skali od 1 do 10, gdzie 1 to najsłabsze emocje, a 10 to najintensywniejsze.

2. Jeżeli Twoje wyobrażenie jest nieruchomą fotografią, ożyw ją; niech stanie się filmem, pełnym akcji.

3. "Pogłośnij" dźwięki i ożyw kolory - niech będą jasne, wyraźne, bardzo intensywne.

4. Rozciągnij obraz tak, by zajął całe Twoje pole widzenia.

5. "Wejdź" w obraz; bądź jego częścią, nie tylko obserwatorem. Wśliźnij się w ciało siebie, którego do tej pory obserwowałeś.

Praktykowanie tego ćwiczenia pozwala doprowadzić się do wspaniałego stanu emocjonalnego, gdy nie czujesz potrzeby spełnienia marzeń, bo jesteś pewny, że już się spełniły.

Pod koniec stycznia właśnie w taki sposób pozbyłam się uporczywego bólu pleców. Gdy po skończonej wizualizacji otworzyłam oczy, byłam pewna, że "to" już się stało, że plecy już są zdrowe. I wiecie, co? Stało się - w przeciągu dwóch, może trzech minut ćwiczeń ból całkowicie zniknął.


 pozytywne myślenie; psychologia pozytywna; endorfiny; endorfina; inspiracje; motywacja; neurolingwistyka; NLP; podświadomość; prawo przyciągania; rozwój osobisty; techniki motywacyjne; motywujące teksty; inspirujące teksty; myśl pozytywnie; afirmacja; cytaty; sentencje; złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać