wtorek, 19 marca 2013

W życiu nie ma nic za darmo


W życiu nie ma nic za darmo. Bardzo się cieszę, że Bob Proctor napisał to w swojej książce ("Urodziłeś się bogaty") jasno i wyraźnie, bo już myślałam, że jestem szalona, mając takie podejście. Oczywiście ani on ani ja nie rozważamy aspektów finansowych - chodzi raczej o wysiłek, poświęcenie, pracę.

Ktoś może powiedzieć: ale jak to? przecież talent jest za darmo! Owszem, lecz sam w sobie jest bezwartościowy. Ludzie - nawet ci wybitnie utalentowani - umierają, jak każdy, bywają nieszczęśliwi i biedni. I Ty i ja mamy jakieś talenty, ale to nie czyni nas ani trochę bardziej wyjątkowymi, dopóki tych talentów nie rozwijamy. A praca w ten rozwój włożona, jest ceną, jaką trzeba za to zapłacić.

Ktoś inny powie: a miłość? przecież miłość jest za darmo! Owszem, ale sama w sobie jest bezwartościowa. Rodziny się z umiejętnością kochania, zakochujemy się kilka razy w życiu, lecz to bez znaczenia, jeżeli nie pielęgnujemy tej miłości, jeśli nie wkładamy wysiłku, by ją rozwijać. Gdyby było inaczej, żylibyśmy na w stu procentach szczęśliwej planecie. Ale czy tak jest?...

Dosyć już powtarzania: "temu to się udało", "on miał farta", "był we właściwym czasie i właściwym miejscu", itp. Żaden czas i żadne miejsce nie są właściwymi, jeżeli ich takimi nie uczynisz. Ludziom nie udaje się, bo "mieli farta", lecz dlatego, że pracowali na swój sukces. Zapamiętajmy, że szczęśliwe zbiegi okoliczności pojawiają się dopiero, gdy wkładamy energię w realizację swoich celów.

Już dziś możesz postanowić, że przestaniesz zrzucać odpowiedzialność za swoje życie, na jakiś tam "fart". Zdecyduj, że zapłacisz cenę za sukces i bierz się do pracy:)


pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać