wtorek, 12 marca 2013

Wybierz właściwy kierunek


Mojemu koledze chwilowo nieco gorzej wiedzie się w sferze finansów. Gdy po raz pierwszy zauważył "dołek", zaczął powtarzać, że najważniejsze, by starczyło mu do "pierwszego". Stwierdził, że jest kryzys, więc musi być słabo. Przestał oczekiwać, że może mieć więcej pieniędzy - najważniejsze stało się, by jakoś dotrwać do tego "pierwszego".

I wiecie co? Zaczęło mu się wieść jeszcze gorzej. Oczywiście każdego miesiąca zarabiał tyle, że dotrwał do następnego, ale w zasadzie nic ponad to. Rzeczą jasną jest, że chciałby więcej pieniędzy, ale przestał wierzyć, że to możliwe i wpadł w sidła samospełniającej się przepowiedni.

Wiem, że znajdą się tacy, którzy nie marzą o tym, by być bogatym, ale większość z nas pragnie jednak finansowej obfitości. To dobre pragnienie; zasługujemy na komfort życia w świecie, gdzie za większość rzeczy trzeba płacić. Jednak musimy pamiętać o jednym: by nie sabotować swoich pragnień. Jeżeli chcesz forsy, to zacznij myśleć o tym, że masz jej dużo. Przestań skupiać się na strachu, że nie starczy Ci do kolejnej wypłaty. Jeżeli pragniesz bogactwa, nie planuj sobie, że będziesz teraz żyć bardzo skromnie i oszczędzać, ile się tylko da, bo czy to jest bogactwo?

Usiądź na chwilę w spokoju, wyobraź sobie to wszystko, co Twoim zdaniem jest bogactwem, a potem spytaj siebie, jakbyś się czuł, gdybyś już to miał. Zapamiętaj o uczucie, naciesz się nim i wracaj do niego, bo to właśnie jest kierunek, w którym powinieneś zmierzać.


 pozytywne myślenie; psychologia pozytywna; endorfiny; endorfina; inspiracje; motywacja; neurolingwistyka; NLP; podświadomość; prawo przyciągania; rozwój osobisty; techniki motywacyjne; motywujące teksty; inspirujące teksty; myśl pozytywnie; afirmacja; cytaty; sentencje; złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać