środa, 20 marca 2013

Zasada ostrza noża


Zasada ostrza noża chyba najlepiej widoczna jest w sporcie, gdzie wielokrotnie ułamki sekundy dzielą wygranego od tego, kto zajął drugiej miejsce. Jak się okazuje, najlepsi są często tylko odrobinę lepsi od przeciętnych. Granica jest czasem tak cienka, jak ostrze noża.

Reguła ta tyczy się każdego z nas. Bez względu na to, czym się zajmujesz, możesz zastosować ją w swoim życiu. Wyobraź sobie, na przykład, że ćwiczysz godzinę dziennie, codziennie przez rok. Po tym okresie będziesz szczuplejszy, zdrowszy, bardziej zadowolony i pewny siebie, będziesz mieć piękne ciało! A przecież to tylko godzina dziennie!

Jeżeli pisarz napisze jedną stronę dziennie, to po roku powstanie naprawdę spora książka, albo kilka mniejszych.

Jeżeli handlowiec podpisze jedną umowę dziennie więcej niż jego koledzy, to i tak po roku jego wyniki znacznie przerosną osiągnięcia pozostałych.

Ja stosuję tą zasadę, między innymi w odniesieniu do bloga. Wrzucam jeden wpis dziennie, ale to oznacza, że przez rok dobrze przygotuję się aż z trzystu sześćdziesięciu pięciu zagadnień i technik rozwoju osobistego - to więcej niż niektórzy robią przez lata!

Drobna zmiana może przynieść wspaniałe rezultaty.


pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli

1 komentarz:

  1. Ja codziennie staram sie uszyc chociaż cos. Prawie zawsze mi wychodzi, cxasami jednak trzeba sie pouczyc :P

    OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać