niedziela, 28 kwietnia 2013

Co ludzie powiedząZdecydowanie coraz mniej się tym przejmuję. Choć - uwierzcie mi - doprowadziłam kiedyś do stanu, w który z tego właśnie powodu totalnie przestałam być sobą.

Dziś kieruję się trzema prostymi zasadami, które chętnie sobie przypominam, i które serdecznie Wam polecam - bez względu na to, czy opinią innych przejmujecie się bardzo czy tylko trochę.

Zasada 1.: Większość ludzi, których opinii się boicie, ma Was totalnie w dupie. Są zajęci swoim życiem, własnymi sprawami i zupełnie nie zwracają na Was uwagi. Krzywo się na Was spojrzeli? To tylko Wasze mylne wrażenie. Tak naprawdę to patrzyli bezwiednie, przypominając sobie w tamtym momencie, co jeszcze mają do zrobienia.

Zasada 2.: Ludzie mogą dać tylko to, czym sami są przepełnieni. Jeżeli ktoś Was niemiło skrytykował, wyśmiał, próbował zgasić, to pomyślcie właśnie o tej zasadzie. Nie łudźcie się, że chodziło o Was, bo coś z Wami nie tak. Tacy ludzie będą w ten sposób reagować zawsze i na wszystko, dopóki nie zmienią siebie. Będą tak reagować, bo tylko to potrafią, tylko to ich wypełnia. Nie ważne, czy będziecie to Wy, czy ktoś inny na Waszym miejscu - ich zachowanie nie będzie się niczym różnić.

Zasada 3.: Tak naprawdę bardzo często mylnie odbieramy zachowanie osób postronnych. Większość jest jednak pozytywnie, a przynajmniej neutralnie nastawiona. Ktoś się na Was gapi, a Wy jesteście przekonani, że na pewno w myślach krytykuje Wasz wygląd? Idę o zakład, że najczęściej taka osoba nie krytykuje, ale podziwia. Nastawiajcie się pozytywnie, bo to, na czym się koncentrujecie, to Was spotyka.

Życzę Wam dziś miłego zaskoczenia w kwestii: "co ludzie powiedzą". Pozwólcie sobie na to.


pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać