poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Może Ci się to nie spodobać


Może Ci się to nie spodobać, ale naprawdę muszę to powiedzieć. Jeżeli przychodzisz do pracy, myśląc: "oby do piątej" albo "oby do weekendu", nie oczekuj cudów.

Śmiem twierdzić, że (niestety, wciąż jeszcze) większość ludzi, a przynajmniej całe ich rzesze, nie czuje satysfakcji ze swojej pracy. Jednocześnie - paradoksalnie - badania wykazują, że zmiana zajęcia wcale im tego szczęścia nie gwarantuje. Problem leży nie w miejscu czy stanowisku, ale w podejściu do swojego źródła utrzymania.

Uwierzcie mi, znam to bardzo dobrze z własnych doświadczeń. Był czas, gdy wstawałam rano i marzyłam, by godziny w biurze zleciały błyskawicznie, by już była siedemnasta, by nikt nic ode mnie nie chciał; oby tylko jakoś tak niezauważalnie odsiedzieć swoje i dotrwać do następnej wypłaty. Baaaaaardzo frustrujące. Nie dość, że nie cierpisz swojej roboty, to jeszcze nie ma szans, by zdarzyło się tam coś, co mogłoby zmienić Twoje nastawienie, bo przecież prawo przyciągania działa bezbłędnie.

Ja znalazłam na to swój sposób (o tym dokładniej w jednym z kolejnych postów). I każdy z Was też może naprawdę zacząć spełniać się zawodowo, jeżeli tylko zacznie tego oczekiwać po swoje pracy. Zmień nastawienie! Oczekuj wszystkiego, co najlepsze! Wyobraź sobie, że koledzy z biura Ci gratulują (nie ważne czego, po prostu to sobie wyobraź). Pomyśl, jak byś się czuł, gdybyś mógł komuś pomóc, gdybyś się wykazał i był doceniony. Jak byś się czuł, wiedząc, że zrobiłeś dziś w pracy coś ekstra i wszyscy są pod szczerym tego wrażeniem?... To jest właściwy kierunek! Idź tą drogą, a szanse pojawią się błyskawicznie.pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać