wtorek, 11 czerwca 2013

Przeżyj swoje życie


Ostatnio miałam przyjemność osobiście spotkać jedną z moich czytelniczek. Poprosiła, bym napisała kilka postów dla wszystkich wspaniałych kobiet, które zaniedbują siebie, poświęcając całe życie innym. Większość takich kobiet będzie się czuło jak najgorsze egoistki, jeżeli odmówi najmniejszej choćby przysługi swoim bliskim, czy komukolwiek, kto je o to poprosi.

Osobiście jestem bardzo czujna, gdy ktoś nazywa siebie egoistą, ponieważ to pojęcie krzywdzi większość ludzi. Zostaliśmy wychowani w poczuciu, że jeżeli nie stawiamy innych na pierwszym miejscu, to jesteśmy źli. Dlatego większość z nas przeżywa życie troszcząc się o potrzeby i sprawy innych i nigdy nie doświadcza piękna i wspaniałości własnego życia. Nigdy go nie przeżywa. Większość ludzi umiera niespełnionymi, często nieszczęśliwymi.

To, że na pierwszym miejscu stawiasz siebie, nie oznacza też, że nagle będziesz opryskliwą i bezwzględną suką:D Znaczy tylko, że będziesz siebie szanować, kochać, że zaprzyjaźnisz się ze sobą, że weźmiesz całkowitą odpowiedzialność za swoje nastroje. To długi proces, ale też wspaniała podróż. Bowiem, gdy kochasz siebie, dbasz o siebie, nagle zauważasz, że wokół pojawia się wszystko, czego pragniesz, wszystko, co może Ci w tej miłości pomóc. Pojawiają się ludzie, zdarzenia, miejsca, rzeczy...

Moje kochane kobietki, powiedzcie czasem spokojne "NIE" i zróbcie coś TYLKO dla siebie. Zasługujecie na to, by dawać sobie wszystko, co najlepsze.

  
pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać