piątek, 7 czerwca 2013

Termometr bogactwa


W książce "Jak zdobyć pieniądze, mądrość i wolność" Paul McKenna opisuje bardzo fajne ćwiczenie - barometr/termometr bogactwa. Każdy z nas jest bowiem przyzwyczajony do pewnego poziomu dobrobytu. Najczęściej jest to poziom, w którym się obecnie znajdujemy. Na taką "temperaturę" jest ustawiony nasz termometr. Na taką temperaturę sobie POZWALAMY. Poziom bogactwa, jaki mamy jest dokładnym odzwierciedleniem naszych przekonań na jego temat. Jeżeli myślisz: "to nie możliwe, żebym zarabiał więcej w tej branży, przy obecnej koniunkturze, ze względu na moje wydatki..." to właśnie w taki sposób programujesz swój "termometr".

Aby osiągnąć wyższy poziom dobrobytu trzeba mieć adekwatne do tego przekonania. Trudno je zmieniać skokowo i drastycznie. Większość z nas ma problem, żeby oswoić się z myślą, że zarabia sto tysięcy złotych na godzinę:) Ale można powoli i stopniowo podnosić "temperaturę".

1. Pomyśl o kwocie, którą obecnie zarabiasz. Jeżeli masz nieregularne przychody, oblicz średni miesięczny dochód. Przez chwilę obserwuj swoje uczucia z tym związane.

2. Teraz wyobraź sobie, że zarabiasz 100 zł więcej. Jak się czujesz?

3. Wyobraź sobie, że zarabiasz kolejne 100 zł więcej. Jak się czujesz?

Kwotę możesz podnosić o dowolną wartość, która jest dla Ciebie w tej chwili akceptowalna. Podnoś ją tylko wtedy, gdy czujesz się pewnie, myśląc o takich przychodach. Zawsze pytaj: "jakbym się czuł, gdybym tyle zarabiał?", nigdy: "jak mogę tyle zarobić?". Poszerzanie Twoje wiedzy z zakresu możliwości bogacenia się, nie jest celem tego ćwiczenia:) Powtarzaj je jednak co jakiś czas. Zdziwisz się, do jakich kwot możesz dojść i jak łatwo jest przeprogramować swój "tremometr".


pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli

1 komentarz:

  1. Coś w tym jest, jak myślimy i czujemy, taką kreujemy rzeczywistość:-)

    OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać