poniedziałek, 10 czerwca 2013

Termometr miłości


Pisałam ostatnio o termometrze bogactwa. Warto wiedzieć, że ćwiczenie to można przetransformować do dowolnego zagadnienia. Mechanizm pozostaje ten sam.

Jeżeli, na przykład, marzysz o znalezieniu idealnego partnera życiowego, lub poprawy relacji z obecnym partnerem, na początek określ sytuację, w której się znajdujesz. Jak opisałabyś to w trzech, maksymalnie pięciu zdaniach? To jest Twój punkt wyjścia. Teraz nie pozostaje nic innego, jak "podnosić temperaturę":)

Przykład 1.:

Opis sytuacji:

Mężczyźni rzadko zwracają na mnie uwagę. Moje dotychczasowe związki szybko się rozpadały. Żaden partner nie był w stanie zaspokoić moich potrzeb. Myślę, że jeszcze długo będę samotna.

Krok 1.: Wyobraź sobie, że raz w tygodniu zwraca na Ciebie uwagę przystojny mężczyzna? Jakie to uczucie?

Krok 2.: Wyobraź sobie, że dwa razy w tygodniu zwraca na Ciebie uwagę przystojny mężczyzna. Jak się teraz czujesz?

Krok 3.: Wyobraź sobie, że "ciacho" zaprasza Cię na randkę. Adoruje Cię i traktuje jak księżniczkę. Wsłuchaj się w swoje emocje.

Nie spiesz się. Oswajaj się z każdym nowym doznaniem. Niech każda kolejna myśl będzie o stopień "cieplejsza", odrobinę lepsza i bardziej kusząca niż poprzednia. Kontynuuj do momentu aż osiągniesz poziom silnego poczucia bycia kochaną. Co jakiś czas powtarzaj ćwiczenie.

Przykład 2.:

Opis sytuacji:

Mój obecny partner zapomina o drobnych miłych gestach. Relacje między nami są coraz bardziej powierzchowne. Mało rozmawiamy o tym, co naprawdę mamy na sercu. Czuję się nieco zaniedbana i samotna w tym związku.

Krok 1.: Wyobraź sobie, że Twój partner przynosi Ci kwiaty. Jakie to uczucie?

Krok 2.: Wyobraź sobie, że w tym tygodniu Twój partner przynosi Ci kwiaty i mówi szczery, zaskakujący komplement. Jak cię czujesz?

Krok 3.: Kwiaty są już w wazonie:) Ukochany wraca z pracy i całuje Cię namiętnie na powitanie. Proponuje kolację i spacer. Poczuj całą tą radość!

Sama zadecydujesz, jakie tempo wzrostu jest dla Ciebie odpowiednie. Praktykuj to ćwiczenie. Wkrótce spostrzeżesz, że myśl o byciu adorowaną i kochaną nie jest myślą abstrakcyjną. Wyda Ci się oczywista i jak najbardziej oczekiwana. Gdy tak się stanie, Wszechświat zacznie się dostrajać do Twoich nowych przekonań, bowiem on zawsze odpowiada dokładnie na to, o czym przez większość czasu myślisz.

Jeżeli masz jakiś pytania odnośnie tego ćwiczenia, lub któregokolwiek z opisanych na blogu zagadnień, odezwij się na 365cudow@gmail.com


pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać