czwartek, 22 sierpnia 2013

Wszystko w-porządku


Przed Wami pierwszy z dwóch postów, w którym podpowiem Wam, jak możecie lepiej wykorzystywać swoje zasoby materialne.

Z pewnością nie należę do osób, które mają w porządek w mieszkaniu. Przed zaproszeniem gości, ogarnia mnie szał sprzątania i upychania w szafach rzeczy, które na co dzień walają się gdzieś na widoku:)

Ostatnio czytałam ciekawy artykuł właśnie na temat porządku w domu. Jak się okazuje tylko niewielki odsetek ludzi na świecie jest prawdziwymi bałaganiarzami. Większość nie może zachować ładu i składu, ponieważ organizacja przestrzeni w mieszkaniu nie odpowiada ich wewnętrznemu systemowi segregowania i korzystania ze swoich rzeczy. Jeżeli więc masz w domu 3 sterty z ubraniami, to znaczy, że potrzebujesz ustawić w tych 3 miejscach ozdobne pudła lub skrzynie, gdzie będziesz mógł wrzucać ubrania. Jeżeli bierzesz jakąś rzecz z półki a potem odkładasz ją gdzieś, na stertę innych rzeczy, które też kiedyś wziąłeś z półki, to znaczy, że zamiast półek powinieneś mieć szuflady. Takie niewielkie zmiany organizacyjne mogą sprawić, że w mig uporasz się w bałaganem w swoim otoczeniu.

Jednak bez względu na to, czy skorzystasz z tych rad, czy nie, jedno jest pewne - warto co raz zrobić porządki w swoim dobytku. I nie chodzi o to, by poukładać rzeczy w szafkach; chodzi o to, by przypomnieć sobie, co masz. Większość z nas korzysta bowiem tylko z niewielkiej części tego, co posiada. To nie znaczy wcale, że cała reszta jest Ci zbyteczna, ale może znaczyć, że nie potrzebne Ci są rzeczy nowe, oraz, że masz naprawdę wystarczające zasoby, by żyć tak jak pragniesz i robić to, co pragniesz.

c.d.n.2 komentarze:

  1. Z drugiej strony sprzątając "robimy miejsce na nowe" ;) Zawsze jak pozbędę się zbędnych rzeczy przychodzą niespodziewanie nowe <3

    OdpowiedzUsuń
  2. dokładnie tak! to ma nawet swoją nazwę, ale o tym w jednym z kolejnych postów:)

    OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać