środa, 11 września 2013

Kto mieszka w Twojej głowie


Mateusz Grzesiak opowiadał kiedyś zabawną historię. Jako trzydziestoletni mężczyzna przyłapał się na tym, że myjąc żeby, nieustannie siebie krytykuje. Gdy wsłuchał się dobrze w ten głos, rozpoznał w nim jednego z rodziców, który skrytykował go, gdy mały Mateuszek mył zęby. Głos rodzica jako głos autorytetu wrył się jego podświadomość, tworząc w Mateuszu obraz jego, jako nieumiejącego porządnie umyć zębów. Jak u większości osób, stał się on głosem środkowej warstwy jego osobowości (Ogry mają warstwy).

Dialog wewnętrzny, jaki każdy z nas prowadzi, jest jednym z niewielu sposobów, by nasza środkowa warstwa mogła dać o sobie znać. Wiedz jednak, że nie jesteś na niego skazany, że da się nad nim pracować, da się go zmienić, i sprawić, by działał dla Twojego dobra.

 :)
(źródło zdjęcia: nieznane)

pozytywne myślenie; psychologia pozytywna; endorfiny; endorfina; inspiracje; motywacja; neurolingwistyka; NLP; podświadomość; prawo przyciągania; rozwój osobisty; techniki motywacyjne; motywujące teksty; inspirujące teksty; myśl pozytywni; afirmacja; cytaty; sentencje; złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać