środa, 2 października 2013

Bo to złe emocje były


(Tak, wiem, już to kiedyś pisałam. Jednak ważne, by to przypomnieć, zanim powiem Wam, jak możecie zmieniać złe emocje, na dobre. )

Złe emocje, to tak naprawdę tylko kreślenie techniczne. W znaczeniu etycznym nie ma emocji złych czy dobrych, lepszych albo gorszych. Każda emocja jest wskazówką i sygnałem. "Dobre" emocje mówi nam, że jesteśmy w zgodzie z naszymi pragnieniami, w harmonii z ciałem, że podążamy właściwą ścieżką. "Złe" emocje sygnalizują natomiast, że błądzimy, że nie jesteśmy w harmonii z naszym ciałem, że dzieje się czy stało się coś, co oddala nas od obranego przez nas kierunku. Można więc powiedzieć, że każda emocja jest dla nas dobra, bo podpowiada co robić, lub czego nie robić; daje znać, by iść tą drogą, lub zmienić kierunek. Nie musisz więc czuć się podminowany tym, że miewasz negatywne emocje. Korzystaj z nich w taki sposób, do jakiego zostały stworzone - jak z drogowskazów.

Co jednak, gdy "odebrałeś wiadomość", a emocja nie znika? Prawdopodobnie jest ona nawykową reakcją na daną sytuację. Twój mózg niby wie już, że NIE MUSI tak reagować, ale skoro zawsze reagował tak w danej sytuacji, to teraz zareaguje tak samo. Bo choć mózg wie, że nie musi tak reagować, nie ma pojęcia, jaka może być INNA reakcja. Trzeba mu ją pokazać. Aby to zrobić, wykonaj proste ćwiczenie:

(Najlepiej robić je w chwili, gdy czujemy dany stan, jednak na potrzeby tego wpisu, poproszę Cię o przywołanie jakiejś "złej" emocji).

Przypomnij sobie chwilę, gdy silnie odczuwałeś jakąś "złą" emocję. To może być gniew, to może być zazdrość, strach... Gdzie w Twoim ciele siedzi ta emocja? Jaki ma kolor? Przyjrzyj się mu dokładnie. A teraz wyobraź sobie, że coś wysysa ten kolor z Twojego ciała. Struga koloru pędzi przez Twoją głowę, a gdy z niej wylatuje zaczyna wirować, niczym tornado. Miesza się w powietrzu jak szalone i zmienia kolor. Gdy już całe jest w nowej barwie, błyskawicznie wlatuje w Twoje ciało poprzez głowę i zatrzymuje się w miejscu, gdzie emocja znajdowała się do tej pory. Wzmocnij teraz kolor i rozciągnij go na całego siebie - od czubka głowy po koniuszki palców. I jeszcze raz wzmocnij barwę.

Brawo! Właśnie - być może po raz pierwszy w życiu - świadomie pokazałeś mózgowi, jak ma nowo reagować na dane zdarzenie.(źródło zdjęcia: Zszywka.pl)

pozytywne myślenie; psychologia pozytywna; endorfiny; endorfina; inspiracje; motywacja; neurolingwistyka; NLP; podświadomość; prawo przyciągania; rozwój osobisty; techniki motywacyjne; motywujące teksty; inspirujące teksty; myśl pozytywni; afirmacja; cytaty; sentencje; złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać