środa, 30 października 2013

Coś w zamian


Zasada próżni dotyczy wszystkich aspektów naszego jestestwa, obejmuje tym samym również nasz mózg i cały nasz system myślenia. W tym przypadku zachowaj jednak wyjątkową uważność i odpowiedzialność nie tyle za to, co wyrzucasz, ale za to, co pojawi się w zamian w Twojej głowie. Pamiętaj, że jeżeli "zabierasz" coś mózgowi, to miejsce błyskawicznie zapełni coś innego. Zadbaj więc o to, by były to myśli, które Ci służą, a nie takie, które Twój mózg (na podstawie wcześniejszych doświadczeń) uzna za najbardziej pasujące i najłatwiejsze do wprowadzenia.

Pewnie słyszałaś o osobach, które rzuciły palenie, po czym zaczęły się nałogowo objadać. Do tej pory ich umysł osiągał określony stan za pomocą palenia. Gdy zabrano mu papierosy, nadal dąży do osiągnięcia tego stanu i znajdzie najprostszy sposób,by to zrobić.

Możesz to jednak kontrolować. Zawsze, gdy coś sobie zabierasz, daj sobie coś w zamian.  (źródło zdjęcia: Stylowi.pl)

pozytywne myślenie; psychologia pozytywna; endorfiny; endorfina; inspiracje; motywacja; neurolingwistyka; NLP; podświadomość; prawo przyciągania; rozwój osobisty; techniki motywacyjne; motywujące teksty; inspirujące teksty; myśl pozytywni; afirmacja; cytaty; sentencje; złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać