czwartek, 17 października 2013

Na pozór podobna historia


Pamiętacie historię Gochy? Dziś mam dla Was na pozór podobną opowieść...

Pani X żyła z panem X w udanym małżeństwie. Młodo się pobrali, szybko odchowali dzieci i nagle okazało się, że mają wreszcie czas dla samych siebie. I co by z tym czasem zrobić?...

Pan X stał się zagorzałym "fanem" sportu: praca, kolacja, telewizor - nic poza tym. Pani X straciła wigor. Bezczynność męża ją zasmucała a ciągłe bezsensowne sprzątanie mieszkania nie dawało satysfakcji.

Mijał kolejny miesiąc.. Pan X wyznał, że  jest nieszczęśliwy. Pani X poczuła się zraniona, sądząc, że to jej wina, bo w końcu to chyba jej obowiązek, żeby męża swego uszczęśliwiać, prawda?...

Pan X nadal gapił się na wszystkie emitowane w telewizji rozgrywki, a w Pani X wzbierała złość i frustracja. To musiało się skończyć.

Pewnego pamiętnego dnia, Pani X założyła bloga kulinarnego (o czym marzyła, odkąd po raz pierwszy trafiła w internecie na podobną stronę). Z entuzjazmem gotowała i fotografowała swoje dzieła, a potem uśmiechając się do monitora, chłonęła serdeczne komentarze. Obserwatorów jej poczynań przybywało; ludzie podziwiali ją i chwalili.

Nie trzeba było wiele czasu, by przyglądający się swej żonie Pan X poderwał się z kanapy. Pewnej soboty, zjawił się w salonie w dresie i z torbą sportową w dłoni. "Idę z Jankiem na kosza" oznajmił. Od tamtej pory - a minęły już prawie dwa lata - sport ten stał się jego prawdziwą pasją. Pan X i jego drużyna grywają nawet w amatorskich turniejach, a odpowiednie towarzystwo i adrenalina rywalizacji motywują naszego bohatera do ciągłego samodoskonalenia.

Pani X - znana blogerka - jest dumna z męża. Między nimi znów zaiskrzyło. Oboje są bardzo szczęśliwi.

Jaki z tego morał? Bądź przykładem. Jeżeli ktoś z Twoich bliskich "ma doła", brak mu celu w życiu, stracił radość i cały entuzjazm, mów do niego mało a pokazuj dużo, bowiem słowa uczą, a przykłady pociągają.(źródło zdjęcia: Tapetus.pl) 

pozytywne myślenie; psychologia pozytywna; endorfiny; endorfina; inspiracje; motywacja; neurolingwistyka; NLP; podświadomość; prawo przyciągania; rozwój osobisty; techniki motywacyjne; motywujące teksty; inspirujące teksty; myśl pozytywni; afirmacja; cytaty; sentencje; złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać