poniedziałek, 13 stycznia 2014

Alchemia rozstania


Krystian kochał Lidkę. Kochał ją od pierwszego wejrzenia, mocno i "na zawsze". "To ta jedyna. Tylko z nią moje życie będzie miało sens" powtarzał często. Świat runął, gdy z dnia na dzień Lidka oznajmiła, że odchodzi.

Krystian załamał się totalnie. Przecież logika myślenia bezlitośnie wskazuje na to, że bez Lidii, jego życie nie będzie już miało sensu!... Ale czy na pewno tak właśnie jest?

Nasze emocje - silne, czy subtelne - są mechanizmem, który każe nam zwrócić świadomą uwagę na daną rzecz, czy zdarzenie. Gdy ktoś od nas odchodzi, gdy kończy się związek, to normalne, że przez pewien czas czujemy się źle, bo przecież ta osoba lub ta relacja coś dla nas znaczyła, z jakiegoś powodu była ważna, dawała poczucie bezpieczeństwa, spełnienia, uszczęśliwiała nas, itp.

U jednych reakcja w postaci smutku będzie trwała bardzo krótko, u innych dłużej. Generalizując, można powiedzieć, że zależy to od tego, jak daleką przyszłość z daną osobą ułożyłeś sobie w głowie. Jeżeli założyłeś: "to ta jedyna, dopóki będę z nią, wszystko będzie dobrze", i nagle słyszysz "odchodzę", Twoja wizja stworzona na linii czasu (którą każdy z nas tworzy w swojej głowie) przestaje mieć sens, znika.

Czas wówczas odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

- czy to prawda, że on/ona na pewno będzie ze mną do końca życia?
- co najlepszego może mnie spotkać, dlatego, że on/ona nie będzie ze mną do końca życia?
- z kim na pewno spędzę resztę swojego życia?

Bądź ze sobą szery, udzielając odpowiedzi na te pytania. To ważny moment - właśnie wykonałeś pierwszy krok w tworzeniu nowej linii czasu. Jak zrobić następny, opowiem w kolejnym poście.


 (źródło zdjęcia: Zszywka.pl)


 pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać