poniedziałek, 20 stycznia 2014

Koniecznie zobacz ten film!


Jak wyjść z destrukcyjnych wizualizacji? To proste! Koniecznie idźcie do kina i zobaczcie film o sobie! :)

Przed wykonaniem tego ćwiczenia, dokładnie przeczytajcie opis.

1. Zamknij oczy i wróć w myślach do sytuacji, która nie daje Ci spokoju. Przypomnij ją sobie dokładnie. Zobacz, co wtedy widziałeś, usłysz, co wtedy słyszałeś i poczuj to, co wtedy czułeś. Oceń swoje samopoczucie w skali od 0 do 10, gdzie 0 to najmniej intensywne emocje, a 10 to najmocniejsze.
2. Wyobraź sobie, że wychodzisz ze swojego ciała. Stajesz obok i obserwujesz całe zdarzenie.
3. Oddal się jeszcze trochę i zobacz siebie siedzącego w sali kinowej. Jest pusta. Jesteś tam tylko ty. Wygodnie oparty na fotelu, oglądasz film ze swoim udziałem.
4. Teraz spraw, by film stał się czarno biały. Przycisz dźwięki i spowolnij ruch.
5. Wreszcie ujrzyj siebie siedzącego w pomieszczeniu na końcu sali, gdzie wyświetla się film. Raz jeszcze spójrz na ekran. Zatrzymaj obraz i wyłącz wszystkie dźwięki. Powoli zmniejszaj i oddalaj go od siebie, aż zniknie całkowicie.
6. Weź głęboki wdech i ponownie oceń intensywność swoich emocji.

Możesz wykonywać to ćwiczenie dowolną ilość razy i przerobić za jego pomocą wszystkie przykre sytuacje, które zakłócają Twój spokój ducha.
Nie zwlekaj! Zrób to już teraz! Właśnie otrzymałeś wspaniałe narzędzie. Nie przyda się na nic, jeżeli nie będziesz go używał.(źródło zdjęcia: nieznane)


 pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli


2 komentarze:

Może Ci się spodobać