środa, 29 stycznia 2014

Kto jest z tyłu?


Sara odeszła od swojego męża. Nie było mowy o ich dalszym wspólnym życiu. W pewnym momencie ona postanowiła się rozwijać i odkrywać drzemiące w niej potencjały, a on pozostał tym, kim był od zawsze.

Cała rodzina i niemal wszyscy znajomi Sary pukali się w czoło. "Co ty wyprawiasz?! W głowie ci się poprzewracało od tej psychologii?! Oszalałaś?!" słyszała zewsząd. "Zostawiasz go, a to przecież taki dobry człowiek..." (Moja dawna znajoma powiedziała kiedyś bardzo mądrą rzecz, która wywarła na mnie duży wpływ: "na świecie jest mnóstwo dobrych ludzi, ale to nie znaczy, że masz być z każdym z nich".)

Gdy zaczynasz się rozwijać, szukać czegoś więcej, gdy podążasz naprzód, w Twoim otoczeniu może to uruchomić dwa mechanizmy. Naucz się, je zauważać i ignorować, bo jesteś na swojej drodze i tylko Twoja droga jest dla Ciebie dobra.

Mechanizm 1. - Zawróć - Proste prawa fizyki i logika mówią nam, że jeśli jeden obiekt przesuwa się do przodu, to drugi pozostaje w tyle. Jeżeli Ty się rozwijasz, a Twoje otoczenie nie, to będziesz przed nimi, a oni pozostaną z tyłu. Zapewne dziwnie im jest oglądać Cię od dupy strony, więc będą próbowali Cię zawrócić. Użyją do tego przeróżnych metod, np. powtarzania, że Twój był partner był dobry, albo retorycznych dyskusji w stylu: "ale jeżeli spojrzeć na to z perspektywy odwróconej o 180 stopni, to jednak te obiekty, które zostały, są z przodu, a ten jeden co się poruszał, jest z tyłu". Sugeruję... NIE WDAWAĆ SIĘ W TAKIE ROZMOWY!

Mechanizm 2. - Dziwne argumenty - Może jeszcze nie macie pojęcia, jak dziwnych argumentów są w stanie użyć ludzie, by tylko nie przyznać Wam racji w kwestiach totalnie oczywistych. Czasem powinno się to zapisywać, albo nagrywać - fantazja nie zna granic! A przyczyna tego jest bardzo prosta. Jak myślisz, czy Twoja matka, która od trzydziestu lat udaje, że kocha Twojego ojca, przyzna Ci rację, gdy Ty odejdziesz od męża "bo już go nie kochasz"? Nie! Dlaczego? Bo przyznanie racji Tobie jest dla niej jednoznaczne z tym, że ona nie ma racji w swoim życiu. Jeżeli się rozwijasz i na gołe oko widać piękne tego efekty, a słyszysz od kogoś, że "ten cały samorozwój to pranie mózgu i pułapka", przyjrzyj się tej osobie. Jakie jest jej życie? Kim ta osoba jest i co osiągnęła?...


Zostawiam Was dziś z tą refleksją, mając nadzieję, że dzięki niej przestaniecie przejmować się opiniami tych, którzy są "z tyłu".
Dobrego dnia! (źródło zdjęcia: nieznane)


pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli

2 komentarze:

  1. Ileż ja ostatnio takich rozmów/kłótni przetoczyłam, ale u mnie chodzi o rzucenie nie faceta, lecz pracy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niech sobie gadają - idź do przodu! <3

    OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać