niedziela, 26 stycznia 2014

Niech wybrzmią emocje - ćwiczenie


Dziś obiecane ćwiczenie, dzięki któremu w prosty sposób przestaniecie skupiać się na swoich negatywnych dialogach wewnętrznych. Praktykowanie tej techniki ma także zbawienny wpływ na ciało, bowiem gdy pozwalamy wybrzmieć emocjom (czy też inaczej - przeżyć je bez zbędnego koncentrowania się na nich), w naszym organizmie nie pojawiają się spięcia i blokady. A więc do dzieła!


Technika ta jest bardzo prosta. Dokładnie zapoznaj się z opisanymi poniżej krokami i stosuj je w momentach gdy doświadczasz trudnych emocji i poczujesz, że Twoje ciało blokuje się i zamyka:

1. Zauważ napięcie w swoim ciele i myśli, które pojawiają się w Twojej głowie.
2. Wyprostuj się i ściągnij łopatki. Niech Twoja postawa będzie otwarta.
3. Skoncentruj się na dźwiękach, które docierają do Twojej świadomości. To właśnie odgłosy z wewnątrz są jedną z tych rzeczy, które najskuteczniej wyciągają nas ze świata naszych myśli. (dlatego tak wiele osób z łatwością osiąga stan flow, słuchając swojej ulubionej muzyki).
4. Obserwuj doznania płynące poprzez Twoją skórę. W jaki sposób doświadczasz podłoża, na którym się znajdujesz? Jak odczuwasz ubranie, które masz na sobie w tym momencie?
5. Zacznij patrzeć peryferyjnie. Rozejrzyj się dookoła siebie, starając się zauważyć jak najwięcej rzeczy znajdujących się na krańcach Twojego pola widzenia.
6. Zacznij oddychać przeponą - głęboko.
7. Połącz te wszystkie doznania - dźwięki, dotyk, obrazy i oddech. Pozostań w takim stanie aż do momentu, w którym emocja całkowicie się rozpuści w Twojej świadomości.

Miłego korzystania! (źródło zdjęcia: Stylowi.pl)

 pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli


1 komentarz:

Może Ci się spodobać