wtorek, 28 stycznia 2014

O Łucji, co chciała małżeństwa


Łucja i Szymon byli dobraną parą. Oboje chcieli w życiu tego samego i wspaniale się dogadywali.

Mijały właśnie dwa lata od momentu, gdy zaczęli ze sobą być. Szymon zaproponował romantyczną wyprawę w góry, by uczcić upływający czas. Łucja była podekscytowana. Podejrzewała, że jej się tam oświadczy - w końcu zawsze powtarzał, że chce szybko wziąć ślub i mieć dzieci. A ona chyba jeszcze nigdy nie czuła się tak bardzo na to wszystko gotowa.

Dodatkowe metry nad poziomem morza niczego jednak nie zmieniły. Nie padło żadne "wyjdziesz za mnie", nie było pierścionka...

Rok później okazało się, że Szymon zdradził Łucję. Jej prywatne dochodzenie bezapelacyjnie pokazało, że nie był to jednorazowy skok w bok; mężczyzna robił to niemal od samego początku ich znajomości i - jak to się mówi - "z wielu pieców jadał chleb".

Łucja ciężko przeżyła taką ilość nieoczekiwanych wrażeń, ale po czterech miesiącach otrząsnęła się z najgorszego i zaczęła trzeźwo patrzeć zarówno wstecz jak i w przyszłość. Minął największy ból, przyszedł więc czas na mądre wnioski. Łucja uświadomiła sobie, że wcale nie pragnie szybko się ustatkować. Mogła wreszcie przyznać przed samą sobą, że chciała tego tylko z powodu życiowych zawirowań. Gdy zmarł jej tata, a sytuacja w pracy robiła się coraz mniej ciekawa, zapragnęła czegoś stałego, jakiegoś "pewniaka", i uznała, że małżeństwo dałoby jej poczucie bezpieczeństwa. Teraz, po przejściach, wiedziała jednak, że sama może sobie doskonale radzić w życiu, a na ślub przyjdzie jeszcze pora. I patrząc na wszystko z nowej perspektywy, cieszyła się,  że pewne rzeczy nigdy się nie wydarzyły. (źródło zdjęcia: nieznane)


pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać