poniedziałek, 6 stycznia 2014

Potęga jednego pytania c.d.


c.d.

Mijał kolejny tydzień na bezrobociu a sytuacja finansowa Natalii stała się po prostu fatalna. Wreszcie dziewczyna postanowiła wziąć się za siebie. Przeczesała internet, przejrzała poradniki i zaczęła pracować nas sobą. Gdy w końcu znalazła posadę, poszła na coaching.

Efekty były niemal natychmiastowe. Opanowała manię kupowania, wyzbyła się niepotrzebnych przedmiotów i zaczęła odkładać 10% swoich zarobków "na czarną godzinę". Wciąż jednak pozostawał jeden nieprzepracowany temat. Otóż Natalia nie lubiła się dzielić. Wcześniej nie zdradziła tego trenerowi, ale po kilku miesiącach postanowiła raz jeszcze umówić się na spotkanie i zrzucić z siebie ten ciężar.
"Dlaczego nie lubisz się dzielić?" usłyszała pytanie.
"Bo mam wrażenie, że wtedy mi zabraknie."
"Czy tak myślałby ktoś, kto jest bogaty?"

To był totalnie przełomowy moment w życiu Natki. Uświadomiła sobie, że pomimo tak wielu rzeczy, jakie posiadała, nigdy nie czuła się bogata. I choć wmawiała sobie od dawna, że nabywanie wciąż nowych dóbr taką właśnie ją czyni, miała "ubogi" obraz samej siebie.

Pytanie: "czy tak myślałby/robiłby ktoś bogaty?" stało się dla Natalii mantrą. Poprzedzało każdy zakup, każdą inwestycję i każde dzielenie się czymkolwiek. Systematyczna praktyka doprowadziła ją aż do dnia dzisiejszego - pełnego oszczędności, mądrego wydawania pieniędzy i coraz lepszego rozumienia swoich zachowań.

A jak Ty postępujesz? Jak ktoś bogaty, czy raczej jak ktoś bardzo biedny?


 (źródło zdjęcia: nieznane) 


pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać