czwartek, 13 lutego 2014

Co Ty wiesz o miłości?


Justyna rozstała się z Rafałem trzy miesiące temu. Najgorszy ból miała już za sobą, jednak wciąż nie potrafiła pogodzić się z tą stratą i ruszyć do przodu. Przyjaciele pocieszali ją, mówiąc, że wkrótce minie jej to zakochanie, że się uwolni. Rodzina polecała coaching lub przynajmniej rozmowę z psychologiem. Wszystkie te słowa i sugestie budziły w Justynie specyficzną reakcję: momentalnie zaplatała ręce lub mocniej otulała się ubraniem, unikała kontaktu wzrokowego, a czasem czerwieniała na twarzy i robiła się wybuchowa i agresywna.

Jakaś część Justyny zdawała się szeptać je do ucha: "oni chcą ci odebrać twoją miłość. Nie pozwól na to. Bez względu na cierpienie i te wszystkie okropności, jakich doświadczyłaś przez swojego ex, tylko miłość się liczy. To jedyne, co teraz masz".

Wiele osób - tak jaj Justyna - żyje wśród małych kłamstewek o miłości. Może widzieliśmy je u swoich rodziców, może zasłyszeliśmy w mediach, a może stworzyliśmy je sami, bo były one dla nas wygodne lub by przed czymś nas chroniły. Sądzimy więc, że miłość = cierpienie, albo rezygnowanie z bycia sobą, że trzeba stawać na głowie, by utrzymać przy sobie partnera, itp. Można by tak wymieniać w nieskończoność. Tym czasem, co my tak naprawdę wiemy o miłości? Nie, to mi pytanie retoryczne. Zastanów się nad tym przez dłuższą chwilę. Jakie masz przekonania na temat miłości? Czy są słuszne? Czy służą Ci? Jeżeli chcesz, możesz zapisać je na kartce.

Pamiętaj, że stare i szkodliwe przekonania da się zastąpić nowymi. Jeżeli nie wiesz jeszcze, jak to zrobić, zajrzyj TUTAJ.(źródło zdjęcia: nieznane)


 pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać