poniedziałek, 24 lutego 2014

Historia Neandertalczyka


Jarek należał do mężczyzn cichych, spokojnych i opanowanych, no może poza pewnymi okolicznościami... Gdy w pobliżu jego dziewczyny pojawiał się jakiś mężczyzna - przeistaczał się w wojownika. Stawał się szorstki i niemiły, a swojej lubej robił okropne awantury. Nie ważne, czy widział ją z potencjalnym konkurentem, czy z ich wspólnym znajomym - reakcja zawsze była taka sama i bardzo gwałtowna.

W pewnym momencie zaczęło to coraz bardziej przerażać zarówno ukochaną Jarka jak i jego samego. Udał się więc na konsultacje do terapeuty.

W trakcie sesji został poproszony, o przywołanie w pamięci jakiejś sytuacji, która wywołała taką reakcję. Zadanie było proste. Jarek momentalnie zrobił się spięty i rozsierdzony. Trener poprosił, by spróbował opisać kogoś, kim się wtedy staje. Jaro stwierdził, że ten "ktoś" jest jak Neandertalczyk - wielki, barczysty, niczym postacie superbohaterów w kreskówkach, ale też brzydki i zawsze gotowy do walki. "Ok. - powiedział coach. - Wyobraź sobie, że ten >>ktoś<< siedzi obok nas. Gdybyś zapytał go, jaką rolę pełni w twoim życiu, co by odpowiedział?" "Żeby bronić tego, co należy do mnie" odparł błyskawicznie Jarek. Sam był zaskoczony, że to wyszło z jego ust. Zdobił to niemal odruchowo i mimowolnie.

"Czy w przeszłości była jakaś sytuacja, gdy nie broniłeś tego, co należy do Ciebie?" spytał trener. Jaro zastanawiał się przez dłuższą chwilę. "Tak, dawno temu. Byłem bardzo zakochany w pewnej dziewczynie. Ona mnie nie chciała, ale jednak dość długo zwodziła. Widziałem, jak stara się o nią pewien mój kolega. Starał się tak długo, że w końcu ją zdobył. Nie zrobiłem totalnie nic, żeby o nią walczyć. Byłem na siebie strasznie wściekły przez kilka miesięcy... I chyba w sumie przez cały późniejszy czas" dodał nieco ciszej.

"Jak inaczej mógłby reagować Neandertalczyk, tak, by nie stanowiło to problemu dla twojego związku?" zapytał coach. Jarek znów rozmyślał przez moment. "Mógłby wtedy być bardziej szarmancki wobec swojej dziewczyny, by ona sama wolała przebywać z nim a nie z innym facetem." "Czy Neandertalczyk się na to zgadza?" Jaro w wyobraźni raz jeszcze spojrzał na barczystą i nieokrzesaną część swojej osobowości. Neandertalczyk był już spokojniejszy i kiwnął głową. "Tak, mógłby."


c.d.n.
pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Może Ci się spodobać