środa, 5 lutego 2014

Miara przywiązania


Miłości nie da się zatrzymać siłą. Im bardziej pragniemy ją kontrolować, tym łatwiej nam się wymyka.

Gdy nasz partner decyduje się odejść, trzeba mu na to pozwolić. To jego święte prawo - prawo do wolności. Jego droga przy naszym boku dobiegła końca, teraz pragnie rozwijać się dalej - sam lub z kimś innym. Próbując go zatrzymać, nie pozwalamy mu na wzrost, a to przecież jest wbrew miłości.

Mimo to wiele osób kombinuje, jak tylko może, by nie odcinać pępowiny. Wciąż niby przypadkiem zjawia się w miejscach, gdzie bywa były partner, celowo ociąga się z zakończeniem wspólnych spraw, a co niektórzy nasyłają swoich znajomych na przeszpiegi:)

Pora z tym skończyć. Jeżeli kochasz - odpuść.

Wciąż jednak zdarza nam się mylić miłość z przywiązaniem i gdy straszliwie tęsknimy po rozstaniu, uważamy, że to z powodu naszej wielkiej miłości, która usprawiedliwi każde takie zachowanie. Jednak wielka tęsknota nie równa się wielkiej miłości, równa się natomiast wielkiemu przywiązaniu. Pamiętajmy jednak, że matka, choć zarówno bardzo kocha swoje dziecko, jak i jest mocno przywiązana do niego, musi pozwolić mu w pewnym momencie żyć bez niej. Dziecko staje się wolne, a to pozwala i jej się uwolnić...
 (źródło zdjęcia: nieznane)


 pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli
 

3 komentarze:

 1. Masz sporo racji, jednak odejście komuś, kogo się kocha jest bardzo trudne, szczególnie, kiedy nam zależy. Jednak nachodzenie (np. "przypadkowe" spotkanie), ciągłe pisanie itd. potrafimy zrozumieć jak bardzo jest uciążliwe, kiedy to się zmienia na odwrót i nam się to przytrafia..
  Pozdrawiam,
  http://niewidzialne-granice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudny temat... heh, ale to prawda, co piszesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać