niedziela, 9 lutego 2014

Rozżarzony węgiel


Był sobie Zwykły Człowiek. Zwykły Człowiek był delikatnym człowiekiem. Pewnego dnia w ręce wpadł mu rozżarzony węgiel. Okropny ból i szybka decyzja, jak zakończyć to niespodziewane cierpienie. Zwykły Człowiek z całej siły rzucił węglem przed siebie. Niestety w pobliży stała Bliska Mu Osoba i mimo, że nie zrobił tego celowo, bardzo ją zranił. Ona po prostu tam była, a on rzucał na oślep.

Za jakiś czas, znów w jego ręce wpadła rozżarzona bryła. I znów ból. "Tym razem nie rzucę" - postanowił, nie chcą ponownie skrzywdzić Bliskiej Mu Osoby. Trzymał węgiel w dłoniach, aż ten zgasł. Zwykły Człowiek bardzo się poparzył i nie był zdolny, do tego, by wziąć za rękę Bliską Mu Osobę.

Nie raz w życiu spotykamy się z trudną sytuacją, z którą nie bardzo umiemy sobie poradzić. Jeżeli nie chcemy jej przyjąć, możemy łatwo skrzywdzić innych; jeżeli ją przyjmiemy, a nie wiemy, jak do niej podejść, sprawimy ból samemu sobie. To, że się rozwijasz, poznajesz siebie, uczysz się jak zaradzić trudnościom, nie oznacza, że będziesz ich unikał trudnych sytuacji, z pewnością jednak będziesz na nie dobrze przygotowany. Gdy masz grube rękawice, rozżarzony węgiel Ci nie straszny; gdy wiesz, gdzie rzucać, wycelujesz w ścianę, nie z kogoś, kogo kochasz.




 (źródło zdjęcia: nieznane)



 pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli
 

4 komentarze:

 1. Bardzo mądrze powiedziane. Niektóre z twoich opowiadań będę kiedyś dzieciom opowiadać. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję! To dla mnie bardzo duży komplement! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. z czasem takie rękawice są już pod ręką...;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale nie wszyscy wiedzą ska zdobyć te rękawice . A zamiast tego stale popełniają te same błędy i czują ból.

  OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać