poniedziałek, 3 lutego 2014

To nie miłość


Związek Eli pozostawiał wiele do życzenia. Ciągłe kłótnie, walka o to, kto ma rację, fochy i robienie partnerowi na złość - to raczej nie jest wymarzona relacja. Pomimo to Elżbieta nie chciała rozstać się ze swoim mężczyzną. Gdy już prawie do tego dochodziło, spuszczała z tonu i przez dwa tygodnie panował spokój. Potem wszystko wracało do pierwotnego stanu. Dlaczego?

Ela uważała, że jej partner ją dopełnia, że bez niego jest niekompletna. Wzrastała w przekonaniu, że dopiero dwoje ludzi może stworzyć mityczną pełnię - idealną całość. No i było coś jeszcze... Elżbieta należała do osób niemożliwie roztrzepanych i zapominalskich, fatalnie zarządzała swoim czasem i miała słomiany zapał. On natomiast to wspaniale zorganizowany, rzetelny i konsekwentny człowiek. To on pamiętał o jej rachunkach, o tym, gdzie położyła klucze do mieszkania i to on kończył to, co Ela zaczynała i szybko porzucała.

Elżbieta czerpała niemałe korzyści ze swojego "bycia niekompletną". W rzeczywistości jednak po prostu nie chciała wziąć pełnej odpowiedzialności za swoje życie. Tak było jej wygodnie. Każdy człowiek jest bowiem kompletny i posiada wszystko, co jest mu potrzebne. Czasem jednak dotarcie do tych zasobów wymaga więcej samodyscypliny i pracy.

Istniej wiele związków, w których ludzie uzupełniają się nawzajem. Nie ma w tym nic złego, nawet więcej - może to być wspaniała relacja, o ile oparta jest na prawdziwej miłości i wzajemności, ale wykorzystywanie to nie miłość.
(źródło zdjęcia: nieznane)


 pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli

Przypominam, że trwa smsowe głosowanie na Blog Roku 2013. Dochód z smsów przeznaczony jest na Hospicjum Dla Dzieci Osieroconych, które prowadzi łódzka Fundacja Gajusz!

Głosując na blog, pomagacie maluchom!

1 komentarz:

  1. Bardzo trafny temat! Czasami miłość mylimy już z przyzwyczajeniem, a często zdarza się tak, że ludzie wykorzystują drugą osobę. Trzeba być uważnym...
    Pozdrawiam,
    http://niewidzialne-granice.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać