sobota, 15 marca 2014

Nie ma czegoś takiego - ćwiczenie


Dziś mam dla Was ćwiczenie obiecane w poprzednim poście. Do jego wykonania potrzebna Ci będzie kartka papieru i coś do pisania.
Ok, do dzieła!

1. Na brzegu kartki wypisz czynności, którym poświęcasz czas w tygodniu. Nie wypisuj snu. Tak, sex możesz zanotować:)
Aktywności musi być minimum pięć, choć wierzę, że znajdziesz ich o wiele więcej.

2. Na środku kartki narysuj spory kwiatek z pięcioma płatkami. Jeżeli jesteś mężczyzną i kwiatek wydaje Ci się głupi, narysuj gwiazdę z pięcioma ramionami.

3. Z zapisanych aktywności wybierz pięć, którym poświęcasz najwięcej uwagi. Wpisz po jednaj z tych aktywności w każdy płatek kwiatka (ramię gwiazdki).
Powinno to wyglądać mniej więcej tak:4. Zastanów się, ile energii (w skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza najmniej a 10 najwięcej) zabiera Ci dana aktywność. Zapisz liczbę obok.5. Przy każdym płatku z daną aktywnością zapisz, ile energii dostajesz w zamian.6. Teraz czas na matematykę:) Od liczby opisującej energię, którą dostajesz, odejmij liczbę opisująca energię, którą dajesz. Wyniki zanotuj obok kwiatka.7. Matematyki ciąg dalszy. Dodaj cyfry, które przed chwilą obliczyłeś. Wynik zapisz w środku kwiatka (gwiazdki).8. Otrzymana cyfra opisuje Twój obecny bilans energetyczny.

O tym, jak rozumieć wynik, oraz jak wykorzystać uzyskane w tym ćwiczeniu informacje, opowiem w kolejnym poście.


pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli 
 

3 komentarze:

  1. Zabieram się za poranną matematykę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. kiedy dalsza edycja - "O tym, jak rozumieć wynik, oraz jak wykorzystać uzyskane w tym ćwiczeniu informacje, opowiem w kolejnym poście" nie mogę się doczekać :)

    OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać