wtorek, 11 marca 2014

Nie ma czegoś takiego


Oliwia jest studentką ekonomi. W każdy poniedziałek z trudem zwleka się z łóżka i na ósmą rano jedzie na uczelnię na znienawidzony wykład. Te półtorej godziny kompletnie pozbawia jej energii. Pod koniec tygodnia, zmęczona nauką, poprawia sobie nastrój wizytą w salonie kosmetycznym. Potem czuje się rześka i zrelaksowana.

Dagmara pracuje w salonie kosmetycznym. Prawdę powiedziawszy nie przepada za swoim zajęciem. Kończy dzień z poczuciem totalnego wyczerpania. Humor poprawia sobie na zakupach, które wprost uwielbia. Gdy wraca do domu z nowymi zdobyczami, wprost tryska energią.

Adam jest wykładowcą ekonomi. W każdy poniedziałek pełen wigoru pędzi na poranne wykłady. Kocha swoją pracę; jest w niej rzetelny i wymagający od siebie i od innych. Nie rozumie swoich zniechęconych studentów.
Całą werwę traci jednak, gdy jego żona Dagmara wyciąga go wieczorami na zakupy. Nienawidzi tego. Wraca do domu totalnie wypompowany.


Jeżeli uważnie przyjrzysz się swoim codziennym aktywnościom, łatwo zauważysz, że jedne z nich dodają, a inne zabierają Ci energię. Dzieje się tak, ponieważ nie ma czegoś takiego jak obojętny stosunek do czynności, rzeczy, osób, czy też ról społecznych, jakie pełnisz w życiu. Każdy z tych aspektów jest dawaniem i braniem energii. Czasem dajesz jej mniej, a czasem więcej, niż dostajesz w zamian.

Już za kilka dni pokażę Ci ćwiczenie, które pozwala łatwo oszacować jakie energetyczne potencjały pojawiają się w Twoim życiu, oraz które czynności są Twoimi największymi energetycznymi wampirami:)

Trzymaj się pozytywnie i korzystaj z wiosny:) Żaden dzień się nie powtórzy!

pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli

1 komentarz:

  1. To co sprawia nam przyjemność pochłania mniej energii a nawet ją uzupełnia. To co nas męczy i to czego nie lubimy pozbawia nas dużej ilości energii.

    OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać