piątek, 10 kwietnia 2015

Rzecz o wyborze nogi


Wiecie jak to jest przez godzinę włączać drzemki w telefonie i nie móc zwlec się z łóżka? Ja wiem. Z każdym radosnym sygnałem, który wyrywał mnie dziś ze snu, toczyłam walkę o oderwanie krzyża od materaca.
"Ok, Marta. Musisz znaleźć motywację, by wstać, inaczej dupa" powiedziałam sobie i zaczęłam zastanawiać się, co fajnego może mnie dziś spotkać. Uwielbiam to uczucie, gdy w takich chwilach zaczynam czuć w całym ciele miłą energię, takie wesołe fale, które kołyszą się lekko między głową a stopami...
Nie minęły pewnie nawet trzy minuty pozytywnych wizualizacji, gdy dostałam esemesa, że przesyłka, na którą czekałam, jest już do odebrania. Uśmiechnęłam się do siebie. "Wow! jak to szybko działa!" pomyślałam, zamontowałam na fejsie banana od ucha do ucha i... wstałam.
Mój dzień rozpoczął się samymi dobrymi wiadomościami. Sprawnie zrobiłam to, co było konieczne i postanowiłam zafundować sobie "dzień kobiet". Perfekcyjna decyzja! Spacer, zakupy, obiad. Spędziłam trochę czasu ze sobą, odpoczęłam, mogłam się nie-spieszyć. Cudowna odmiana po ostatnich kilku dniach. 
Wieczorem domowe spa, malowanie paznokci, itp. A na weekend mam przecież takie fajne plany! Jesss! :)

Jestem pewna, że moja dzisiejsza poranna zmiana nastawienia do tego dnia spowodowała lawinę miłych zdarzeń i dobrych decyzji powodujących jeszcze więcej takich miłych zdarzeń.
Wniosek jest więc prosty: zawsze wstawaj swoją "pozytywną" nogą :)Tagi:
pozytywne myślenie, psychologia pozytywna, endorfiny, endorfina, inspiracje, motywacja, neurolingwistyka, NLP, podświadomość, prawo przyciągania, rozwój osobisty, techniki motywacyjne, motywujące teksty, inspirujące teksty, myśl pozytywnie, afirmacja, cytaty, sentencje, złote myśli, medytacja


3 komentarze:

 1. "Spędziłam trochę czasu ze sobą".
  To mi się strasznie spodobało, bo ja dopiero się tego uczę. Jak nie pędzić ciągle do przodu, tylko usiąść i poświęcić sobie trochę czasu.

  Będę zaglądała. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marta - świetny wpis, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja do tego dorzucam "dziś wydarzy się coś dobrego" jako pierwsza myśl po przebudzeniu ��

  OdpowiedzUsuń

Może Ci się spodobać